Google Ads Verificatie: Dit moet je doen
Sinds een aantal maanden vraagt Google om jouw Google Ads account te verifiëren. Voorheen kon iedereen een account aanmaken en was er geen controle. Door deze verificatie is er vanuit Google een eerste stap gezet om fraudeleuze bedrijven tegen te houden. In dit artikel leggen wij uit wat de Google Ads verificatie is en hoe je dit moet activeren.
Waarom Google Ads account verifiëren
Google vind het belangrijk om een veilig en vertrouwd advertentie-ecosysteem aan te bieden. Dit zorgt natuurlijk ook veer meer vertrouwen richting de gebruiker van de Google zoekmachine.
Zodra je het verificatieproces hebt gestart, betekent dit wel dat Google transparanter omgaat met jouw advertenties. Wat wil dat nou zeggen? Het komt er op neer dat andere kunnen zien welke advertenties jij gebruikt. Alle Google Ads prestaties (zoals klikken, kosten en conversies0 worden natuurlijk niet vertoond. Hieronder een opsomming van de gegevens die externe nu ook kunnen zien:
- Advertentiemateriaal
- Datums en locaties waar advertenties worden getoond
- Advertenties die zijn verwijderd of accounts die zijn opgeschort om juridische of beleidsredenen
- Contactgegevens van het bedrijf
- Wijzigingsgeschiedenis van de naam van de adverteerder
Starten met Google Ads verificatie
Uiteindelijk krijgt iedereen een mail van Google Ads om het account te verifiëren. Binnen 30 dagen moet je deze verificatie afronden. Om te starten met de Google Ads Verificatie ga je naar Tools & Instellingen – Facturering -> Adverteerdersverificatie. Vervolgens krijg je onderstaande opties te zien.
Is uw organisatie een reclamebureau?
- Ja. Selecteer deze optie als u Ads vooral beheert voor klanten, ook als u zelf ook adverteert.
Opmerking: Mogelijk moet u als onderdeel van de verificatie de documenten om het bestaan van de organisatie aan te tonen indienen voor uw klant en voor uw eigen bureau.
- Nee. Selecteer deze optie als een van de volgende punten op u van toepassing is:
- U maakt alleen reclame voor uw eigen merk en/of submerken
- U maakt reclame voor andere merken en wordt betaald per conversie (u bent dus een partner)
Wie wilt u vandaag laten verifiëren
- Een klant
- Mijn bureau
Bevestig de organisatienaam
Hier geef je de naam van het bedrijf op. Dit moet overeenkomen met een van onderstaande documenten die je moet uploaden.
- Oprichtingsakte of bewijs van inschrijving
- Uittreksel uit het handelsregister
- Certificaat voor btw-registratie
Geef het organisatieadres op
Vervolgens vul je hier de adresgegevens in van het bedrijf.
Voeg het registratienummer toe (optioneel)
Deze stao kan je overslaan, maar hier kan je bijvoorbeeld het KvK-nummer invullen
Geef uw naam en identiteitsbewijs op
Hier geef je de naam op die op een van onderstaande identiteitsbewijzen staat. Let op, bij sommige moet je ene voor- en achterkant opsturen.
- Rijbewijs
- Geldig Europees paspoort
- Europese ID-kaart
- Verblijfsvergunning
Geef uw adres op
Als laatste vul je hier nogmaals het adres in en klik je op versturen.
Zodra je dit proces hebt afgerond, is het wachten totdat Google alles heeft goedgekeurd. Dit kan soms maar een dag duren.
Wil jij ook starten met Google Ads? Neem dan contact met ons!